![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5268529
*
nr 526 8529
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 82
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2008
kl 17:47:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 10:27:46
1
400 kr
23/5 09:57:49
2
350 kr
23/5 09:58:10
2
450 kr
26/5 08:19:42
3
750 kr
26/5 13:54:05
4
1.000 kr
26/5 13:54:27
4
1.200 kr
26/5 14:03:21
5
1.600 kr
26/5 17:42:04
4
1.600 kr
26/5 17:42:26
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 526 8529
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 82
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 10:27:46 | 1 | 400 kr |
23/5 09:57:49 | 2 | 350 kr |
23/5 09:58:10 | 2 | 450 kr |
26/5 08:19:42 | 3 | 750 kr |
26/5 13:54:05 | 4 | 1.000 kr |
26/5 13:54:27 | 4 | 1.200 kr |
26/5 14:03:21 | 5 | 1.600 kr |
26/5 17:42:04 | 4 | 1.600 kr |
26/5 17:42:26 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53